You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

Виставка Акватерм 2021

За результатами роботи співробітників Компанії на виставці було сформовано перелік запитань від відвідувачів. Можливо, відповіді на ці запитання допоможуть і Вам у вашій роботі.

З повагою колектив ЄвроТерм.

 

Питання-відповіді 2021:

  1. Чому потрібний радіатор саме такого розміру, а не меншого чи більшого?

Розмір радіатора визначається виходячи з того, скільки тепла необхідно подати для компенсації тепловтрат приміщення. Тепловтрати розраховуються виходячи з конструкції будівлі, матеріалів з яких побудовано підлогу, стіни, стелю. Також враховуються розміри віконних та дверних отворів.

При розрахунку необхідної кількості тепла враховуються такі параметри як температура подачі теплоносія, температура води, температура в приміщенні.

Розрахунки проводяться спеціалістами проектувальниками. Ці розрахунки входять до проектної документації, розділу опалення, вентиляції.

При монтажі (заміні) опалювальних приладів необхідно дотримуватись проектної документації, інакше мікроклімат (температура) у приміщенні може відрізнятись від очікуваних параметрів.

  1. Навіщо встановлювати технічну теплоізоляцію?

Технічна теплоізоляція виконує низку функцій. Частина містить економічну складову, частина підтримує комфортні умови для людини.

  • Ефективне зниження втрат тепла.

Застосування якісної ізоляції з підтвердженими теплотехнічними характеристиками дозволяє значно скоротити втрати тепла в системах опалення та гарячого водопостачання.

  • Запобігання утворенню конденсату або обмороженню.

Це завдання найбільш актуальне в системах холодопостачання та холодного водопостачання. Правильно підібрана з обґрунтовано розрахованою товщиною ізоляція, виключає виникнення конденсату на поверхні системи, забезпечує відсутність обмороження на системах з робочими температурами нижче 0°С.

  • Забезпечення заданої температури на поверхні ізоляції.

У робочих та обслуговуваних зонах приміщень необхідно підтримувати на поверхні ізоляції безпечну для знаходження людей температуру.

  • Зниження рівня шуму інженерних комунікацій.

Застосування ізоляції дозволяє істотно знизити шум від систем вентиляції, водопостачання та каналізації, що є актуальним як для житлового, так і для комерційного будівництва.

Якщо говорити про інші функції технічної ізоляції, то до них можна віднести продовження терміну експлуатації інженерних систем, додатковий захист від корозії та запобігання замерзанню води у трубопроводі (за умови використання підігріву трубопроводу).

При цьому необхідно враховувати те, що яке б конкретне завдання не виконувала технічна ізоляція, вона завжди скорочуватиме втрати тепла або холоду, зменшуючи витрати на енергоносії.

 Вибір виду технічної ізоляції, розрахунок ефективної товщини, правильність монтажу та експлуатації - це фактори, що безпосередньо впливають на експлуатацію інженерних систем та обладнання, на експлуатацію самої будівлі та на умови комфортного проживання та життєдіяльності людини. Також ці фактори суттєво впливають на витрати енергії для експлуатації будівлі. 

Якщо Вам необхідні консультації щодо підбору ізоляції, розрахунку товщини прохання звертатися до фахівців компанії ЄвроТерм.

  1. Яку ізоляцію вибрати?

Технічна ізоляція - це той продукт, який потребує особливо скрупульозного та відповідального підходу фахівців. І тільки від технічних та експлуатаційних особливостей конкретного об'єкта може залежати якийсь вид технічної ізоляції, з якими фізичними та іншими характеристиками можна застосовувати в даних умовах.

Для вибору виду теплоізоляції необхідно знати:

  • Температурний діапазон роботи конкретної інженерної системи чи обладнання
  • Геометрію та розміри ділянки, що буде заізольовано
  • Розташування (у приміщенні/на вулиці)
  • Конкретне завдання, яке виконуватиме теплоізоляція
  1. Чи є сенс застосовувати товщу ізоляцію для труб.

Товщина ізоляції безпосередньо впливає на величину теплового потоку з поверхні інженерної системи. Збільшуючи товщину ізоляції ми скорочуємо тепловтрати, тобто зменшуємо витрати на придбання енергоресурсів.

За однакових умов (труба сталева D76, температура носія +75°С, температура навколишнього середовища +20°С) тепловтрати становитимуть:

При товщині ізоляції 20 мм - 28 Вт/м
При товщині ізоляції 30 мм-21 Вт/м

Розумне (обґрунтоване) збільшення товщини ізоляції веде до скорочення тепловтрат, тобто до економії ресурсів, витрачених на створення тепла.

  1. Чому не рекомендується використовувати сталеві панельні радіатори в будинках старої будівлі?

У багатоквартирних будинках сучасної споруди, якщо теплопостачання йде від міської котельні або ТЕЦ, обов'язково встановлюються теплообмінники у складі теплового пункту. Тобто вода з міських мереж не потрапляє до внутрішньо будинкової системи опалення.

Вода у внутрішньо будинковій системі опалення має бути підготовленою та не викликати корозію на внутрішніх стінках труб та радіаторів.

У випадках з будинками старої споруди вода з міської мережі надходить до внутрішньо будинкової системи опалення. У цій воді може бути кисень, може бути порушений кислотний баланс, що може призвести до активації корозійних процесів на внутрішніх стінках радіаторів.

  1. Один із радіаторів (нижнє підключення) у новій квартирі повністю холодний, треба міняти радіатор?

Відповідь: необхідно перевірити термостатичну головку, вузол підключення та термовентильну вставку. Перевірку краще проводити під час опалювального сезону.

А) Перевірити працездатність термоголовки.

Зняти термоголовку з радіатора. Зачекати деякий час, якщо радіатор не гріється, то проблема не в термоголовці. Якщо радіатор нагріється, необхідно встановити нову термоголовку.

Б) Перевірити працездатність термовентильної вставки. Для цього необхідно якимось твердим предметом натиснути на шток.

Якщо шток втопиться на кілька міліметрів у корпус, то термовентильна вставка робоча. Якщо шток не рухається, зверніться до фахівця для заміни термовентильної вставки.

В) Перевірити чи відкриті канали вузла нижнього підключення (біноклі).

Є кілька видів перекриття потоку теплоносія. Це залежить від типу вузла нижнього підключення.

- можливість перекриття потоку.

Перевірте, чи прорізи на кранах розташовані вертикально, інакше за допомогою плоскої викрутки встановіть їх у вертикальному положенні.

- з можливістю перекриття та регулювання потоку.

Зніміть кришки. За допомогою шестигранного ключа (крутити ключ вліво до упору) повністю відкрийте протоку.

Це дії, які можна здійснити самостійно. Якщо всі комплектуючі працюють нормально і потоки відкриті необхідно звернутися до фахівця для з'ясування проблеми (можливі проблеми з радіатором- забитий радіатор, немає подачі теплоносія на даний радіатор, неправильно підключені трубопроводи подачі та звороту.

Якусь частину роботи з налаштування та профілактики інженерних систем, зокрема опалювальних приладів, можна провести самостійно. Рекомендуємо використовувати інструкції виробників. Або звернеться до співробітників компанії ЄвроТерм.

044 299 57 07