You are using an outdated browser. Please upgrade your browser to improve your experience.

PURMO

При виборі нового енергоефективного радіатора для вашого будинку необхідно ухвалити кілька ключових рішень. Перше, що потрібно вирішити, це чи купується радіатор тільки з практичних міркувань, чи ви хочете зробити його ще й естетичним. Хоча можна купити недорогі дизайнерські радіатори, що відповідають як дизайну, 

так і функціональним міркуванням, деякі просто віддають перевагу більш практичній установці, що відповідає їх потребам. Гроші можна заощадити, вибравши конструкцію радіатора, яка має більш просту та нехитру конструкцію, але при цьому ефективно обігріватиме приміщення.

Як альтернатива, для тих людей, які більше стурбовані тим, як радіатор виглядає і вписується в кімнату, може знадобитися зниження продуктивності. Наприклад, радіатор меншого розміру, як правило, забезпечує менше тепла, ніж радіатор більшого розміру, але конструкція меншого розміру може покращити «зовнішній вигляд» кімнати.

Розмір радіатора

Як правило, чим більший розмір радіатора, тим більша теплова потужність, але вам не потрібно займати весь простір на стіні для розміщення радіатора.

Простіше кажучи, чим більша площа поверхні, тим більше тепла буде генерувати ваш радіатор. Однак це не простий випадок множення довжини на ширину, тому що ми говоримо про всю поверхню радіатора, включаючи конвектори, ребра та кількість панелей.

Наприклад, радіатор з двома панелями генеруватиме значно більше тепла для свого розміру та кількості води, яку він утримує, ніж радіатор з однією панеллю такої ж довжини та ширини. Однак двопанельний радіатор далі виступатиме від стіни, оскільки має більшу глибину, що теж займе додаткове місце.

Потужність радіатора

Щоб переконатися, що розмір радіатора, встановленого в конкретному приміщенні, відповідає необхідної потужності, необхідно розрахувати теплові втрати для цього приміщення при проектній температурі зовнішнього повітря. Виробники радіаторів зазвичай вказують свою потужність при температурі подачі 75°C і 65°C, тому існує поправочний коефіцієнт, який використовується для розрахунку радіатора на нижчу температуру подачі. Цей коефіцієнт застосовується до показника теплових втрат у приміщенні, щоб полегшити вибір із друкованих даних виробника. Розрахунок теплових втрат необхідний визначення потужності і розміру радіатора, який буде необхідний конкретного приміщення. Остаточний показник теплових втрат (вказаний у ВАТ) може бути узгоджений з радіатором аналогічної або більшої потужності. Якщо цей показник занижений, то в розпал зими в приміщенні не буде досягатись необхідної температури, і будинок буде недогрітий. Якщо його завищено, приміщення буде перегрітим і неекономічним.

Де встановити радіатор?

По можливості радіатор слід встановлювати на зовнішній стіні під вікном. Таким чином, холодне повітря, що надходить через вікно, радіатором нагрівається і рівномірно розподіляється по приміщенню. Крім того, використання кількох невеликих радіаторів у великій кімнаті, а не одного громіздкого радіатора, забезпечить найкращий розподіл тепла. Фізичний розмір радіатора також важливий, щоб кімната виглядала добре збалансованою. Немає нічого гіршого, ніж поставити маленький, але потужний радіатор біля великої глухої стіни. З погляду естетики приміщення краще вибрати радіатор більшого розміру із меншою потужністю на квадратний метр. Якщо радіатор має бути покритий; наприклад, через штори радіатор повинен бути значно більшим, щоб врахувати зниження теплопередачі. У приміщеннях з підвищеною вологістю повітря, таких як ванні кімнати та сауни, панельні та декоративні радіатори не повинні використовуватися, якщо немає достатньої вентиляції.

044 299 57 07